Informacja o zwiedzaniu Wzgórza Lecha


Szanowni Turyści i Pielgrzymi,

z dniem 15 kwietnia 2017 roku uruchomiliśmy dla Państwa nowe Biuro Obsługi Turystycznej i Pielgrzymkowej Wzgórza Lecha. Dzięki temu w jednym miejscu uzyskają Państwo pomoc oraz informacje o możliwości zwiedzania atrakcji turystycznych Wzgórza Lecha: Drzwi Gnieźnieńskich, podziemi katedry, tarasu widokowego, katedry gnieźnieńskiej i Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej (skarbiec katedry). Biuro ma swoją siedzibę w budynku Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej (ul.Kolegiaty 2, 50 m. od katedry).

Biuro Obsługi Turystycznej i Pielgrzymkowej Wzgórza Lecha przyjmuje rezerwacje zwiedzania Wzgórza Lecha, prowadzi sprzedaż biletów (cennik w zakładce „Cennik”)  oraz oferuje usługi przewodnickie. Wszystkich zainteresowanych rezerwacją zwiedzania Wzgórza Lecha zapraszamy do nowego Biura lub prosimy o kontakt telefoniczny:  602-708-231

Dla Państwa wygody został uruchomiony PARKING KATEDRALNY – dla samochodów osobowych, wjazd od ul.Słomianka. PAMIĄTKI można nabyć w punktach handlowych: Księgarnia Archidiecezjalna (ul.Łaskiego 20m. od Katedry) oraz w kruchcie w Katedrze.

Przypominamy również o Mszy św. o godz. 12.00, która jest odprawiana w katedrze każdego dnia. Podczas tej Mszy św.  nie zwiedzamy katedry. Katedra gnieźnieńska jest przede wszystkim miejscem kultu, dlatego prosimy o wyrozumiałość w sytuacjach, gdy odprawiane są  również Msze św. o innej porze niż godz. 12.00. Oprócz Mszy św. w katedrze odbywają się  różne uroczystości  i wówczas także nie można jej zwiedzać.  W tym czasie udostępniamy Państwu skarbiec katedry, który mieści się w Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej, 30. m od katedry. Skarbiec gnieźnieński jest najstarszym skarbcem w Polsce. Czas zwiedzania samego skarbca wynosi ok. 45. min.