Wzgórze Lecha zwiedzamy z audio-przewodnikiem.


Drodzy Turyści i Pielgrzymi, w celu ułatwienia i umilenia czasu zwiedzania, zachęcamy do kupowania karnetów wstępu uprawniających do zwiedzania: Drzwi Gnieźnieńskich, podziemi katedry, wieży katedry-taras widokowy, Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej-skarbiec katedry. Dodatkowo w cenie karnetu otrzymają Państwo, na czas zwiedzania, audio-przewodnik.

Przypominamy również o Mszy św. o godz. 12.00, która jest odprawiana w katedrze każdego dnia, podczas tej Mszy św.  nie zwiedzamy katedry.

Informujemy, że katedra gnieźnieńska jest przede wszystkim miejscem kultu, dlatego prosimy o wyrozumiałość w sytuacjach, gdy jej zwiedzanie jest utrudnione. W tym czasie udostępniamy Państwu skarbiec katedry, który mieści się w Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej, 30 m od katedry. Skarbiec gnieźnieński jest najstarszym skarbcem w Polsce a pod względem wielkości i ilości zasobów plasuje się na trzecim miejscu. W muzeum oprócz skarbca możecie Państwo obejrzeć wystawę czasową „600-lat prymasostwa w Polsce” oraz wierną kopię Drzwi Gnieźnieńskich. Zapraszamy.