LETNIE PREZENTACJE ORGANOWE W KATEDRZE GNIEŹNIEŃSKIEJ


Po raz trzeci odbędą się w katedrze gnieźnieńskiej Letnie Prezentacje Organowe. W kolejne niedziele od 7 lipca do 25 sierpnia przy organach Bazyliki Prymasowskiej zasiadać będą młodzi organiści z archidiecezji gnieźnieńskiej, Poznania i Bydgoszczy. Zapraszamy o 14.15.
„W tym roku zaprezentujemy wybrane dzieła polskiej muzyki organowej. A wykonają je dla państwa uczniowie Szkoły Muzycznej w Gnieźnie, gnieźnieńskiego Studium Muzyki Kościelnej oraz studenci Akademii Muzycznej w Poznaniu i Bydgoszczy” – zapowiada Krystian Klej, dyrektor „Letnich Prezentacji Organowych”.
Organizatorem przedsięwzięcia jest Kuria Metropolitalna w Gnieźnie we współpracy z parafią katedralną i gnieźnieńską szkołą muzyczną. Wstęp na koncerty jest bezpłatny.
„Serdecznie zapraszamy gnieźnian i gości. Niech spotkanie z muzyką organową, wsłuchiwanie się w brzmienie tego pięknego instrumentu, jak również poznawanie ludzi, którzy chcą się dzielić swoim talentem, będzie sposobnością do odkrywania i oddania chwały Temu, który jest naszym Stwórcą i źródłem wszelkiego dobra” – mówi ks. kan. Jakub Dębiec, przewodniczący Wydziału Duszpasterskiego Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie.
Inauguracja letnich koncertów w niedzielę 7 lipca. Zapraszamy.