Aktualności dla zwiedzających - Wzgórze Lecha

Zwiedzanie Wzgórza Lecha – rok 2020:

OD MAJA DO PAŹDZIERNIKA:

od poniedziałku do soboty w godz. 9.00-17.00

w niedziele tylko Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej (Skarbiec Katedry): 9:00-16:00

oraz taras widokowy (wieża Katedry): 13:00-15:00, 16:00-17:30

OD LISTOPADA DO KWIETNIA:

 od poniedziałku do soboty w godz. 9.00-16.00

 

Uwaga! Kasa biletowa zamykana jest 30 min. przed zamknięciem obiektu.


 

 

Z dniem 15 kwietnia 2017 roku uruchomiliśmy dla Państwa nowe Biuro Obsługi Turystycznej. Dzięki temu w jednym miejscu uzyskają Państwo pomoc oraz informacje o możliwości zwiedzania atrakcji turystycznych Wzgórza Lecha: Drzwi Gnieźnieńskich, podziemi katedry, tarasu widokowego, katedry gnieźnieńskiej i Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej (skarbiec katedry). Biuro ma swoją siedzibę w budynku Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej (ul.Kolegiaty 2, 50 m. od katedry).

Biuro Obsługi Turystycznej i Pielgrzymkowej Wzgórza Lecha przyjmuje rezerwacje zwiedzania Wzgórza Lecha, prowadzi sprzedaż biletów (cennik w zakładce “Cennik”)  oraz oferuje usługi przewodnickie. Wszystkich zainteresowanych rezerwacją zwiedzania Wzgórza Lecha  prosimy o kontakt telefoniczny:  602-708-231

Dla Państwa wygody został uruchomiony PARKING KATEDRALNY – dla samochodów osobowych, wjazd od ul.Słomianka. PAMIĄTKI można nabyć w punktach handlowych: Księgarnia Archidiecezjalna (ul.Łaskiego 20m. od Katedry) oraz w kruchcie w Katedrze.

Informujemy również, że od kwietnia 2018 roku podczas zwiedzania katedry gnieźnieńskiej obowiązuje wyposażenie audio-tour.  Oznacza to, że każda grupa, licząca  10 osób i więcej i zwiedzająca katedrę z przewodnikiem, jest zobowiązana do używania systemów słuchawkowych. Taki system do zwiedzania, zwany również tour-guide, znacznie ułatwia pracę przewodnikom oraz wycisza miejsce kultu jakim jest katedra gnieźnieńska. Punkt wypożyczeń systemów tour-guide znajduje się w Biurze Obsługi Turystycznej i Pielgrzymkowej Wzgórza Lecha tuż obok katedry. Koszt wypożyczenia wynosi 2,00/os. W przypadku wynajęcia naszego przewodnika system tour-guide jest bezpłatny.

Przypominamy również o Mszy św. o godz. 12.00, która jest odprawiana w katedrze każdego dnia. Podczas tej Mszy św.  nie zwiedzamy katedry. Katedra gnieźnieńska jest przede wszystkim miejscem kultu, dlatego prosimy o wyrozumiałość w sytuacjach, gdy odprawiane są  również Msze św. o innej  porze niż godz.  12.00. Oprócz Mszy św. w  katedrze odbywają się  różne uroczystości  i wówczas także nie można jej zwiedzać.  W tym czasie udostępniamy Państwu skarbiec katedry, który mieści się w Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej, 30. m od katedry. Skarbiec gnieźnieński jest najstarszym skarbcem w Polsce. Czas zwiedzania samego skarbca wynosi ok. 45. min. 

Back to top