Informacja o zwiedzaniu Wzgórza Lecha - Wzgórze Lecha

Szanowni Turyści i Pielgrzymi,

z dniem 15 kwietnia 2017 roku uruchomiliśmy dla Państwa nowe Biuro Obsługi Turystycznej i Pielgrzymkowej Wzgórza Lecha. Dzięki temu w jednym miejscu uzyskają Państwo pomoc oraz informacje o możliwości zwiedzania atrakcji turystycznych Wzgórza Lecha: Drzwi Gnieźnieńskich, podziemi katedry, tarasu widokowego, katedry gnieźnieńskiej i Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej (skarbiec katedry). Biuro ma swoją siedzibę w budynku Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej (ul.Kolegiaty 2, 50 m. od katedry).

Biuro Obsługi Turystycznej i Pielgrzymkowej Wzgórza Lecha przyjmuje rezerwacje zwiedzania Wzgórza Lecha, prowadzi sprzedaż biletów (cennik w zakładce “Cennik”) oraz oferuje usługi przewodnickie. Wszystkich zainteresowanych rezerwacją zwiedzania Wzgórza Lecha zapraszamy do nowego Biura lub prosimy o kontakt telefoniczny: 602-708-231

Dla Państwa wygody został uruchomiony PARKING KATEDRALNY – dla samochodów osobowych, wjazd od ul.Słomianka. PAMIĄTKI można nabyć w punktach handlowych: Księgarnia Archidiecezjalna (ul.Łaskiego 20m. od Katedry) oraz w kruchcie w Katedrze.

Przypominamy również o Mszy św. o godz. 12.00, która jest odprawiana w katedrze każdego dnia, podczas tej Mszy św. nie zwiedzamy katedry. Katedra gnieźnieńska jest przede wszystkim miejscem kultu, dlatego prosimy o wyrozumiałość w sytuacjach, gdy jej zwiedzanie jest utrudnione. W tym czasie udostępniamy Państwu skarbiec katedry, który mieści się w Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej, 30 m od katedry. Skarbiec gnieźnieński jest najstarszym skarbcem w Polsce a pod względem wielkości i ilości zasobów plasuje się na trzecim miejscu. W muzeum oprócz skarbca możecie Państwo obejrzeć wystawę czasową “600-lat prymasostwa w Polsce” oraz wierną kopię Drzwi Gnieźnieńskich. Zapraszamy.

Back to top