Zwiedzanie Wzgórza Lecha- 9:00-17:00 - Wzgórze Lecha

Drodzy Pielgrzymi i Turyści,

4.maja 2020 r., po przerwie spowodowanej Covid-19, ponownie uruchomiliśmy zwiedzanie Wzgórza Lecha.

Obecne godziny zwiedzania to: 9:00-17:00.

Już od najbliższego piątku, tj. 19. czerwca, wracamy do dawnych godzin pracy:

– PONIEDZIAŁEK-SOBOTA 9:00-17:00 ( w te dni czynne jest całe Wzgórze Lecha)

– NIEDZIELA 9:00-16:00 (czynny skarbiec Katedry w Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej, od godz. 13.00-15:00 oraz 16:00-17:30 otwarte jest wejście na taras widokowy – wieża Katedry). 

Prosimy pamiętać, że pełne zwiedzanie Wzgórza Lecha trwa nieco ponad dwie godziny, chcąc zrealizować pełny program zwiedzania należy je rozpocząć przed godziną 15:00.

Mając  na uwadze panującą sytuację epidemiologiczną,  prosimy Państwa o dostosowanie się do  wytycznych:

  1. Przed rozpoczęciem zwiedzania obowiązkowa dezynfekcja rąk.
  2. Podczas zwiedzania obowiązkowe są maseczki. (zgodnie z zaleceniami, zasłaniając twarz i nos maseczką chronimy inne osoby przed ewentualnym zarażeniem)
  3. Zwiedzanie możliwe tylko z audio-przewodnikiem (urządzenie otrzymujecie Państwo bezpłatnie kupując karnet na zwiedzanie Wzgórza Lecha)
  4. Kolejność zwiedzania ściśle według wskazań pracowników – prosimy o dostosowanie się do sugestii.

Zwiedzanie Wzgórza Lecha obejmuje: Katedrę w Gnieźnie, Drzwi Gnieźnieńskie, podziemia Katedry, wieżę oraz Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

Prosimy Państwa o wyrozumiałość i cierpliwość. Nasi Pracownicy starają się ułatwić Państwu zwiedzanie. Każdorazowo, jeśli napotkacie Państwo na problemy związane ze zwiedzaniem, prosimy zgłosić się do KASY znajdującej się w Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej 40 m. od Katedry) lub zadzwonić na numer telefonu, który znajduje się na każdym bilecie wstępu.

Informacja : TELEFON 602-708-231

Zapraszamy serdecznie

Dyrekcja

Back to top