Bł. Stefan Wyszyński: kim był i jest dla Kościoła, Polski i świata? - Wzgórze Lecha

Zapraszamy…

Prymasowskie Wyższe Seminarium Duchowne w Gnieźnie i Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” zapraszają na cykl wykładów prowadzonych przez ks. prof. dr. hab. Bogdana Czyżewskiego, poświęconych najważniejszym, a nie zawsze dobrze znanym wydarzeniom z życia prymasa Stefana Wyszyńskiego. Wykłady odbywać się będą w seminarium duchownym w Gnieźnie. Pierwszy wykład już 4. października.

Mówiono o nim: prymas Tysiąclecia, niekoronowany król Polski, przywódca Narodu, mąż stanu, obrońca Ojczyzny, Ojciec… Każdy z tych tytułów określa niewątpliwie niezwykłą, wielką i piękną postać polskiego Kościoła i naszej Ojczyzny – kardynała Stefana Wyszyńskiego. Kochał całym sercem Pana Boga, Kościół, Polskę i Polaków. Zwracał się zawsze do ludzi jak ojciec: Umiłowane dzieci Bożedzieci moje…

Prymasowskie Wyższe Seminarium Duchowne w Gnieźnie i Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” zapraszają na cykl wykładów prowadzonych przez ks. prof. dr. hab. Bogdana Czyżewskiego, poświęconych najważniejszym, a nie zawsze dobrze znanym wydarzeniom z życia prymasa Stefana Wyszyńskiego, dzisiaj już błogosławionego, naszego orędownika u Boga. Takiego Ojca, pasterza i prymasa Bóg daje raz na tysiąc lat. Dlatego warto go lepiej poznać i zagłębić się w to bogate i piękne życie, które jest testamentem i przesłaniem do odczytania i realizowania przez każdą i każdego z nas.

Comiesięczne wykłady odbędą się w Prymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Gnieźnie, ul. Seminaryjna 2, o godz. 19.00, w następujących terminach:

4 października 2021Stefan, ubieraj się. Trudna droga do prymasostwa.

8 listopada 2021Pomóżcie mi wnieść w dom nasz pochodnię Bożą… Ingresy do katedry w Gnieźnie i Warszawie.

6 grudnia 2021Tylko pies Baca i ksiądz Zink upomnieli się o swojego prymasa... Trzy lata uwięzienia.

10 stycznia 2022Wszystko postawiłem na Maryję. Wielka Nowenna i Tysiąclecie Chrztu Polski.

7 lutego 2022Trzeba wybaczyć i zapomnieć. Podróże do Rzymu i niełatwe rozmowy.

7 marca 2022Wszyscy na zewnątrz. Czterokrotne konklawe.

4 kwietnia 2022Pobłogosław Ojczyznę miłą… Niezapomniana pielgrzymka papieża Polaka do Ojczyzny.

9 maja 2022Kocham Ojczyznę więcej niż własne serce „Solidarność” i ostatnie dni życia prymasa.

6 czerwca 2022Pro memoria. Tytan pracy.

 

Back to top