„Zanurzony w pięknie”. Wystawa i konferencja w Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej – 4. kwietnia 2022, godz.11:30 - Wzgórze Lecha

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy czasowej, połączonej z konferencją, poświęconym twórczości O. Efrema Marii Klawittera z Kcyni. Otwarcie wystawy zaplanowaliśmy na dzień 4. kwietnia, który niemalże pokrywa się z datą 128. rocznicy jego urodzin (ur. 6.wietnia 1894 r.). Plansze omawiające jego artystyczną działalność będzie można oglądać w Katedrze Gnieźnieńskiej, zaś oryginalne dzieła Ojca Efrema, które zachowały się w naszych zbiorach, pokażemy w sali konferencyjnej Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

Wystawę otworzy Arcybiskup Metropolita Gnieźnieński, Prymas Polski, Wojciech Polak. Na wernisaż zaprosiliśmy wielu gości, ale drzwi są nadal otwarte i każdy, kto ma ochotę przyjść, będzie mile widziany.

Wernisaż wystawy „Zanurzony w pięknie” odbędzie się w dniu 4. kwietnia 2022 roku o godz. 11:30 w sali konferencyjnej Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej.  Wystawa dostępna będzie do końca kwietnia br. Wszelkie informacje dotyczące w/w wystawy oraz zwiedzania wystawy stałej można uzyskać dzwoniąc pod numer tel. 602-708-231. Telefon jest czynny od poniedziałku do soboty w godzinach 9:00 do 15:30.

 

Serdecznie zapraszamy

Zespół Wzgórza Lecha

Back to top