“Opowieści zapisane w obrazach…” – wystawa prac gnieźnieńskich artystek Matyldy Jacuńskiej i Julii Ciechanowskiej – 18.02.2023, godz. 13:30 - Wzgórze Lecha

Szanowni Państwo,

 

w ramach cyklu, „Opowieści zapisane w obrazach…” Dyrektor i Pracownicy Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej zapraszają na wystawę prac gnieźnieńskich artystek, studentek Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, Matyldy Jacuńskiej i Julii Ciechanowskiej.

Na wystawie będzie można zobaczyć dzieła tworzone różnymi technikami, przy użyciu farb, węgla, tuszu czy pasteli. Będą to zarówno kopie znanych już nam dzieł jak i kompozycje własne artystek.

Wernisaż wystawy odbędzie się 18 lutego 2023 roku o godz. 13:30 w Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Bezpośrednio po otwarciu wystawy zapraszamy na warsztaty, które poprowadzą autorki wystawianych prac. Uczestnicy warsztatów, pod uważnym okiem studentek z Wydziału Sztuk Pięknych, zgłębią tajniki różnych technik rysunku i posługując się  węglem i kredkami, stworzą swoje własne dzieła przedstawiające martwą naturę.

Liczba uczestników warsztatów jest ograniczona (maksymalnie 25 osób). Zapisy pod nr tel. 602 708 231.

Wstęp na wystawę oraz warsztaty jest bezpłatny.

 

Serdecznie zapraszamy,

Zespół Wzgórza Lecha

Back to top