Wzgórze Lecha

Wirtualny spacer przejdź

Zwiedzanie Wzgórza Lecha

Kasa biletowa zamykana jest 30 min. przed zamknięciem obiektu.

Aktualne godziny zwiedzania:

od 01.05 do 31.10 od 01.11 do 30.04
od poniedziałku do soboty: 9.00-17.00

niedziela: niedostępne dla zwiedzających

od poniedziałku do soboty: 9.00-16.00

niedziela: niedostępne dla zwiedzających

Zwiedzanie Gniezna, przewodnik

Gniezno to miasto, które już zawsze kojarzyć będzie się z początkami państwa polskiego. Jego losy są nierozerwalnie związane z losami całego kraju – było pierwszą stolicą Polski, spoczywają w nim szczątki Św. Wojciecha. Zwiedzanie Gniezna może więc być więc niezwykle pasjonującą i ciekawą przygodą. Waga miejskich zabytków niewątpliwie może wprawić w zachwyt i podziw. Co jednak zwiedzić w Gnieźnie, by nie pominąć niczego istotnego?

Pierwszym miejscem, którego nie można pominąć podczas wycieczki w te strony, jest Wzgórze Lecha. Mieści się na nim Katedra Gnieźnieńska, w której to znajdują się te najstarsze i najcenniejsze zabytki. Przeżyją tu Państwo podróż do czasów Mieszka I oraz początków Kościoła w Polsce, a także dynastii Piastów. Zetkniecie się z zabytkami mającymi niekiedy ponad tysiąc lat oraz ujrzycie mury kościoła, zbudowanego na polecenie pierwszego władcy kraju. Katedra Gnieźnieńska była świadkiem koronacji królów, pierwszym koronowanym królem w Gnieźnie był Bolesław Chrobry. Bogate zbiory można również ujrzeć w Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej- skarbcu katedry. Znajdują się tu najstarsze zabytki w Polsce, m.in. złoty kielich z X w. zwany kielichem Św. Wojciecha.

Udostępniamy Państwu wszystkie te cenne dobra, świadczące o bogatej przeszłości Polski. Żeby wycieczka była jeszcze ciekawsza, polecamy wybranie zwiedzania z przewodnikiem.

Nie zastanawiajcie się więc Państwo dłużej, co zwiedzić w Gnieźnie i odkryjcie historię niebywale pasjonującą, dotyczącą każdego z nas – Polaków – zwiedzanie najciekawszych miejsc Gniezna – Katedra Gnieźnieńska, Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej, Skarbiec Katedry Gnieźnieńskiej. Zwiedzanie możliwe również z przewodnikiem – zapraszamy. Szczególnie polecamy wirtualne zwiedzanie Gniezna – wirtualny spacer.

Aktualności

Mapa

Mapa

Pobierz mapę w formcie PDF

Mapa

Zwiedzanie Gniezna warto zobaczyć

Projekty MKiDN

Projekty Unijne

Back to top