Aktualności - Wzgórze Lecha

Szanowni Państwo!

Już 17 lutego 2024r. o godz. 11:00 rusza cykl wykładów i warsztatów organizowanych z okazji zbliżającej się tysięcznej rocznicy koronacji królewskiej w Katedrze Gnieźnieńskiej!

Cykl rozpoczniemy wystawą litografii Marca Chagalla. Wprowadzeniem będzie wykład ks. dra hab. Pawła Podeszwy, prof. UAM, pt. “Biblijna idea króla i królestwa”.

Serdecznie zapraszamy,
Zespół Wzgórza Lecha

Read more Wystawa prac Marca Chagalla oraz wykład ks. dra hab. Pawła Podeszwy, prof. UAM

Szanowni Państwo,

zaplanowane wykłady oraz wystawy w Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej na rok 2024 są zapowiedzią obchodów 1000-lecia koronacji Bolesława Chrobrego w katedrze gnieźnieńskiej. Rocznica ta przypada w roku 2025, jednak jej znaczenie jest tak ogromne, iż postanowiliśmy zrealizować tzw. merytoryczne przygotowanie do tej rocznicy w roku ją poprzedzającym. Opowiemy Państwu o aspektach historycznych tego wydarzenia oraz …

Read more Wykłady i wystawy w roku 2024 w Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej. 1000-lecie koronacji królewskiej w katedrze gnieźnieńskiej

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że 1 i 2 listopada 2023r. Biuro Obsługi Turystycznej i Pielgrzymkowej Wzgórza Lecha będzie nieczynne. Nie będzie zatem możliwości zwiedzania Drzwi Gnieźnieńskich, podziemi katedry i Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

Zapraszamy 3 listopada.

Zespół Wzgórza Lecha

Read more 1 i 2 listopada 2023r. – Biuro Obsługi Turystycznej Wzgórza Lecha nieczynne

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że 23 października 2023 roku Biuro Obsługi Turystycznej Wzgórza Lecha będzie nieczynne. Nie będzie możliwości zwiedzania Drzwi Gnieźnieńskich, podziemi, Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej oraz nie będzie wejść na taras widokowy.

Z poważniem,
Zespół Wzgórza Lecha

Read more 23.10.2023r. – Biuro Obsługi Turystycznej Wzgórza Lecha nieczynne

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że w sobotę 14 października 2023 roku od godz.15:00, Katedra Gnieźnieńska zostanie wyłączona ze zwiedzania. Nie będzie wówczas możliwości zwiedzania Drzwi Gnieźnieńskich, podziemi, wnętrza i tarasu widokowego.

W tym czasie udostępniamy dla Państwa Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

Zespół Wzgórza Lecha

Read more 14.10.2023 – zmiana organizacji ruchu

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że w piątek 22 września 2023r. o godz. 15:00 w Katedrze odbędzie się msza ślubna. Biuro Obsługi Turystycznej Wzgórza Lecha będzie tego dnia czynne do godz. 15:00. Kasa biletowa zostanie zamknięta o godz. 14:30.

Z kolei w sobotę 23 września 2023r. msza ślubna odbędzie się o godz. 14:30. W tym czasie nie będzie …

Read more Zmiana organizacji ruchu – 22.09 i 23.09. 2023r.

Szanowni Państwo!

W tym roku po raz pierwszy przystąpiliśmy do projektu, jakim są Europejskie Dni Dziedzictwa. Jego celem jest m.in. promocja regionalnego dziedzictwa historycznego i kulturowego. W związku z tym pragniemy przybliżyć uczniom gnieźnieńskich szkół podstawowych i średnich bezcenne zabytki znajdujące się w gnieźnieńskiej katedrze. Serdecznie zapraszamy zorganizowane grupy szkolne wraz z opiekunami do bezpłatnego zwiedzania …

Read more Europejskie Dni Dziedzictwa w Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej

Szanowni Państwo,

 

Festiwal Fotografii “Z Garażu Janusza Chlasty” już wkrótce ujrzy światło dzienne!

Janusza Chlasty gnieźnianom zdecydowanie nie trzeba przedstawiać – znany fotografik potrafił uchwycić zarówno te najważniejsze chwile w życiu naszego miasta – jak i te zupełnie zwykłe, codzienne. Projekt, ma na celu pokazać szerokiemu gronu odbiorców twórczość Janusza Chlasty – artysty fotografika, który pozostawił po …

Read more Festiwal Fotografii “Z Garażu Janusza Chlasty” – 11.09.2023

Back to top